Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wizyta w Gietrzwałdzie i koncert amerykańskiej grupy folkowej

2016-08-11 12:31:36 (ost. akt: 2016-08-11 11:20:52)
Występ zespołu American Rhythm Folk Ensemble z USA

Występ zespołu American Rhythm Folk Ensemble z USA

Autor zdjęcia: Arch. związku

Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z oddziału w Nowym Mieście Lubawskim wybrali się niedawno do Gietrzwałdu.

Nie przez przypadek zrobili sobie postój również w Ostródzie. Tam najwięcej czasu spędzili na oglądaniu Wyciągu Nart Wodnych. Następnym ich przystankiem była Karczma w Gietrzwałdzie, gdzie 51-osobowa grupa uczestniczyła w Biesiadzie Warmińskiej.

— Ciekawie się złożyło, bo cała karczma wypełniona była... mieszkańcami naszego powiatu! Oprócz członków Związku przyjechały grupy z Kurzętnika, Gwiździn i Jamielnika. Z wielką uwagą i z szerokimi uśmiechami oglądaliśmy występy zespołu American Rhythm Folk Ensemble z USA. Dziewczęta i chłopcy w przeróżnym wieku czarowali nas i tańcem, i śpiewem, i grą! Byli zachwycający. Po ich występie koncert dał miejscowy zespół. Uczestnicy wycieczki ochoczo ruszyli do tańca i bawili się do późnych godzin wieczornych — relacjonuje Kazimierz Przybylski, przewodniczący ZERiI.

Podczas pobytu w karczmie wycieczkowicze częstowani byli swojskimi i pysznymi posiłkami. kajoo


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wanda B. #2044669 | 5.172.*.* 11 sie 2016 13:50

    Nie tylko członkowie ZRiI byli na tych występach. W tym dniu były jeszcze 2 grupy: z Kurzętnika i Gwiździn. Zwiedziliśmy np. Sanktuarium, w którym przewodnik opowiedział historię Objawień Maryjnych. A występy młodzieży amerykańskiej były wyjątkowe. Szkoda, że w naszym kraju nie kultywuje się kultury, nie uczy młodych tańców narodowych. Dziękuję Bibliotece w Gwiździnach za zaproszenie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages