Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Zakończono półkolonie w nowomiejskiej szkole "jedynce"

2016-07-16 12:00:00 (ost. akt: 2016-07-14 13:52:52)
Koloniści w siedzibie nowomiejskiech policjantów

Koloniści w siedzibie nowomiejskiech policjantów

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Wakacje to czas, w  którym dzieci pragną odpocząć od wysiłku szkolnego i odrabiania lekcji. W Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście dla tych, którzy niechętnie rozstają się z jej murami przygotowano półkolonie „W gromadzie weselej i bezpieczniej”.

Zajęcia  trwały od 1 do 8 lipca. Uczestniczyło w nich 30 dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Celem zajęć było między innymi stwarzanie okazji do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw oraz rozwijanie sposobów wyrażania ekspresji i emocji. Każdy uczestnik znalazł dla siebie interesującą i ciekawą formę zajęć.  

Na początku przedstawiono uczestnikom program  i przypomniano podstawowe zasady zachowania podczas wycieczek, wyjść, zabaw i trwania zajęć. Zorganizowane zostały pogadanki i warsztaty z udziałem zaproszonych gości: funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji st. sierż. Ludmiły Mroczkowskiej, pracownika Sanepidu Krystyny Obrębskiej oraz pedagoga z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji Iwony Krajewskiej. Uczestnicy z uwagą wysłuchali pogadanek na temat bezpiecznych wakacji i unikania różnych zagrożeń.

Podczas warsztatów dzieci w zespołach opracowały  zasady okazywania szacunku osobom starszym, koleżankom i kolegom oraz sobie nawzajem. Nie zabrakło tematyki związanej z niebezpieczeństwami, które niosą ze sobą środki masowego przekazu. Po takiej porcji wiedzy dzieci rozwijały swoją wyobraźnię i zdolności plastyczne. Projektowały i wykonały szereg prac indywidualnie i grupowo m.in. „Wakacje moich marzeń”, „Nowe Miasto Lubawskie w przyszłości’, „Balony naszych marzeń”.

Podczas zajęć uczestnicy udali się z opiekunkami do kręgielni, gdzie czekały na nich wynajęte tory. Każdy zawodnik miał możliwość sprawdzenia się w celności rzutów. Niecodziennych emocji dostarczyła dzieciom wycieczka do Komendy Powiatowej Policji. St. sierż. Ludmiła Mroczkowska oprowadziła grupę po komisariacie i opowiedziała o pracy w policji. Dzieci miały okazję obejrzeć sprzęt potrzebny w pracy policjantom. 

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Nad strumykiem” w Nielbarku. Tam dzieci mogły podziwiać dzikie i hodowlane zwierzęta, których u p. Kazimierza Wróblewskiego nie brakuje. Przejażdżka bryczką i na kucyku oraz jazda trabantem to wydarzenie, które na długo zostaną w pamięci dzieci. Trampolina i boisko do piłki nożnej cieszyły się też dużym powodzeniem. Wszystkim uczestnikom gospodarz  sprawił wielką niespodziankę serwując gofry, lody, napoje i kiełbaskę z ogniska. Uczestnicy  półkolonii podziwiali też zgromadzoną  ekspozycję sprzętów gospodarstwa domowego, które wyszły z użycia, a dziś mają wartość muzealną. Nie zabrakło też wyjść na place zabaw, gdzie można było w sposób aktywny i na sportowo  próbować swoich sił i umiejętności ruchowych.

Kulminacją półkolonii był dzień łasucha. Dzieci wybrały się do kawiarni, gdzie z ogromnym apetytem zajadały wielosmakowe lody z pysznymi dodatkami. Na koniec zajęć każdy uczestnik wykonał balon ze swoimi marzeniami. Codziennie dzieci otrzymywały soki, owoce, słodycze, jogurty i obiady.

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie. Półkolonie przygotowały i przeprowadziły panie Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska i  Agnieszka Katryńska.

SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages