Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

W szkole "jedynce" zaprezentowali wyniki autoewaluacji

2016-06-02 10:00:00 (ost. akt: 2016-06-01 20:50:01)
Podczas spotkania, na którym nastąpiła prezentacja wyników autoewaluacji

Podczas spotkania, na którym nastąpiła prezentacja wyników autoewaluacji

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

Prezentacja wyników autoewaluacji Szkoły Promującej Zdrowie miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.

Przeprowadzenie autoewaluacji i przedstawienie wyników szerokiej publiczności to jeden z warunków jaki placówka musi spełnić starając się o uzyskanie Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, który nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z tym 24 maja 2016r. zaprezentowano wyniki autoewaluacji, przeprowadzonej w szkole w zakresie 4 standardów tj.
Standard pierwszy: Tworzenie warunków dla rozwoju szkoły promującej zdrowie
Standard drugi: Klimat społeczny szkoły
Standard trzeci: Edukacja zdrowotna i program profilaktyki
Standard czwarty: Warunki oraz organizacja nauki i pracy

Wcześniej powołano grupy zadaniowe. Zespoły sprawdziły w jakim stopniu Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II osiągnęła te standardy i jakie są dotychczasowe efekty działań w placówce. Opracowano wnioski, przedstawiono mocne i słabe strony oraz wybrano problem priorytetowy dla każdego standardu. W zespołach pracowali zarówno nauczyciele różnych specjalności, jak i rodzice, uczniowie, pielęgniarka szkolna, kierownik administracji i obsługi oraz intendentka. Nad całością czuwał koordynator Szkoły Promującej Zdrowie Irena Światkowska. Badaniami objęto 122 uczniów, 26 nauczycieli, 77 rodziców i 14 pracowników niepedagogicznych.

W autoewaluacji wykorzystano następujące metody: obserwację bezpośrednią, analizę dokumentów, wywiady i badania ankietowe, a wśród uczniów z klas III –technikę „Narysuj i napisz”.
Uzyskane wyniki to dla szkoły nie tylko refleksja nad tym co udało się osiągnąć dotychczas, ale również wybór problemów priorytetowych i kierunek działania na kolejne lata.

Na spotkaniu zorganizowanym z okazji posumowania wyników autoewaluacji swoją obecnością zaszczycili nas: Anna Zdaniukiewicz - Wojewódzki Koordynator Szkół Promujących Zdrowie, Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, Wicestarosta Powiatu Nowomiejskiego Katarzyna Trzaskalska, Dyrektor PCRE w Nowym Mieście Lub Bożena Maciejewska, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. starszy aspirant Paweł Cherkowski, Dyrektor Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim Bożena Rutkowska- Marciniak, Wicedyrektor Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawski Anna Goszka, producent zdrowej żywności Mieczysław Babalski, pracownik SANEPIDU Katarzyna Miąskowska, pracownik NZOZ „Eskulap” Emilia Milewska, radni miejscy: Andrzej Nadolski, Wojciech Kłosowski, przedstawiciele Rady Rodziców w składzie: Dorota Rzemińska, Barbara Milewska, Agnieszka Kijora i Ewa Teska. Z wynikami autoewaluacji zapoznali się nauczyciele, przedstawiciele uczniów i pracownicy niepedagogiczni.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim począwszy od 2009 roku zintensyfikowano działania w zakresie edukacji prozdrowotnej oraz nadano im charakter ciągły. Są one wyróżnikiem szkoły w gminie i powiecie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages