Sobota, 20 kwietnia 2019. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Gimnazjaliści z niemieckiego Hude uczyli się w Nowym Mieście

2016-05-31 14:16:27 (ost. akt: 2016-05-31 14:22:25)

Autor zdjęcia: Liliana Lisakowska

W Nowym Mieście Lubawskim przebywała 13-osobowa grupa gimnazjalistów z niemieckiego Hude wraz z opiekunami. Mieszkali oni u rodzin uczniów z Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich i uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych oraz sportowych.

Już podczas powitania kilkunastoosobowej grupy z partnerskiej gminy Hude położonej w Dolnej Saksonii, burmistrz Józef Blank podkreślił, że partnerska współpraca w szczególności powinna polegać na wspieraniu nawiązywania kontaktów i relacji między naszymi mieszkańcami.

Gimnazjaliści z Hude, w ramach partnerskiej wymiany, przybyli do Nowego Miasta wraz Nico Rettcherem, dyrektorem Szkoły im. Petera Ustinowa oraz opiekunami.
Bożena Rutkowska-Marciniak, dyrektorka nowomiejskiego gimnazjum jest zdania, że pobyt młodych Niemców w szkole, a także samym mieście, uczestnictwo we wspólnych zajęciach lekcyjnych oraz zakwaterowanie u rodzin było dobrą okazją do nawiązania przyjaźni, poznania polskich obyczajów i życia codziennego.
Dodała, że partnerskie kontakty ze szkołą w Hude trwają od 16 lat, a rewizyta nowomiejskich gimnazjalistów w Niemczech odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Tradycyjnie organizatorzy wymiany przygotowali uroczyste pożegnanie młodych gości z Niemiec. Z tej uroczystości oraz z powitania przedstawiamy fotorelację.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pierwotniak #2002345 | 83.9.*.* 31 maj 2016 16:22

    Brawa Panie Grzegorzu i Macieju, jak zawsze otaczani przez piękne kobiety, gratulacje zaangażowania. Takich Pedagogów potrzebuje nowomiejska placówka. Oby zostali docenieni Pani Dyrektor.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages