Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Dni aktywności sportowej i konkurs recytatorski w przedszkolu

2016-05-18 17:30:27 (ost. akt: 2016-05-18 17:53:55)
Jak widać, sportowa zabawa była niezła

Jak widać, sportowa zabawa była niezła

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim odbył się konkurs recytatorski "Dla Mamy i Taty ten wiersz". Były też Dni Aktywności Sportowej.

*„SPORT UWIELBIAMY WIĘC ZDROWIE MAMY” pod takim hasłem przebiegały Dni Aktywności Sportowej zorganizowane w naszym przedszkolu dnia 6 dzieci starsze i 13 maja dzieci młodsze. Pogoda dopisała. Zanim sportowcy przystąpili do pokonywania torów przeszkód, przywitali się okrzykami - hasłami zachęcającymi do korzystania z aktywności ruchowej, przygotowanymi przez poszczególne grupy i wzięli udział w rozgrzewce przy muzyce. Wszyscy głośno powtórzyli przewodnie hasło, a następnie zostały im zaprezentowane „tory przeszkód”, które miały być pokonywane przez wszystkie dzieci poszczególnych grup. Celem nie było konkurowanie ale wykonanie postawionych zadań na miarę indywidualnych możliwości każdego z uczestników. Na zakończenie spotkania „mali sportowcy” otrzymali pamiątkowe medale, starsi zawodnicy natomiast symboliczne uśmiechnięte buźki z napisem „wspaniale”. Określenie to doskonale charakteryzuje zaangażowanie przedszkolaków do rozwijania swojej sprawności ruchowej, co z kolei świetnie wpisuje się akcję promowania zdrowego stylu życia prowadzoną przez naszą placówkę.

* Dnia 13 maja 2016 roku w Przedszkolu Miejskim odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Dla Mamy i Taty ten wiersz”, wpisujący się w obchody Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie dzieci poezją, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Swoje zdolności recytatorskie prezentowały dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie, które wcześniej wyraziły chęć uczestnictwa i opanowały pamięciowo wybrany przez siebie utwór poezji dziecięcej dowolnego autora. Pozostałe kryteria, którymi kierowała się komisja konkursowa to: dobór repertuaru, wyrazistość mowy oraz interpretacja tekstu. Zmaganiom małych recytatorów przyglądali się rodzice, opiekunowie, koleżanki i koledzy oraz wicedyrektor – pani Anna Goszka, a także goście, którzy zasiedli w Komisji konkursowej. Z naszego zaproszenia skorzystali: pani Lucyna Lewon z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim, pani Anna Leszczyńska – przedstawiciel Rady Rodziców i pan Piotr Lewandowski – Przewodniczący Rady Rodziców. Wiersze recytowało 32 dzieci, które prezentowały wysoki poziom swoich umiejętności. Przyznano ex aequo po dwa pierwsze, dwa drugie i dwa trzecie miejsca.

Laureaci konkursu
I miejsce – Maja Wasielewska i Aleksandra Kozłowska
II miejsce – Alicja Zawadzka i Aleksander Bucha
III miejsce – Agatka Bogucka i Emanuel Szymański

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki ufundowane przez Radę Rodziców. Podczas obrad komisji, oczekujący na werdykt mogli obejrzeć bajkę pt. „Trzy świnki” w wykonaniu uczniów III klasy Technikum Ekonomicznego w Kurzętniku. Zaproponowali oni także dzieciom zabawę przy muzyce i piosenkach, które są przedszkolakom dobrze znane. Dziękujemy młodzieży oraz opiekunowi pani Grażynie Tesce za miłą niespodziankę i poświęcony czas. Organizatorkami konkursu były: Bożena Piechota i Agnieszka Gehrke.

Przedszkole Miejskie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages