Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

IV Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych

2016-04-30 10:59:46 (ost. akt: 2016-04-30 11:02:30)
Przy mikrofonie Iwona Mrozińska

Przy mikrofonie Iwona Mrozińska

Autor zdjęcia: Archiwum SM w Nowym Mieście

Już po raz czwarty w Nowym Mieście Lubawskim spotkali się uczniowie i nauczyciele szkół muzycznych z Brodnicy, Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego.

W wypełnionej sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim młodzi muzycy i ich nauczyciele zaprezentowali swoje szkoły. Celem spotkań jest nie tylko prezentacja osiągnięć szkół, ale również wymiana doświadczeń, możliwość koncertowania przed publicznością oraz integracja uczniów i nauczycieli. Koncert zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja oraz kierownicy podległych jednostek. Wśród słuchaczy byli goście, rodzice uczniów i mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Koncert był bardzo różnorodny. Przed publicznością wystąpiły: zespoły, soliści i chóry. Przebogate instrumentarium nie pozwalało słuchającym na chwilę wytchnienia.

Trudne zadanie miał podczas koncertu pan Burmistrz, ponieważ z każdej szkoły musiał wybrać najciekawszą prezentację. Nie było to łatwe, bo poziom wykonawców był wysoki i wyrównamy. Za najciekawszą prezentację z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy nagrodę otrzymała Julita Neumann z klasy fortepianu pani Ilony Dworeckiej – Staszewskiej. Dla Państwowej Szkoły Muzycznej im. T. Bairda w Iławie statuetkę zdobył zespół skrzypcowy przygotowany przez panią Dorotę Grzybek. Nagrodę dla Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim zdobył kwartet akordeonowy w składzie: Katarzyna Różycka. Diana Śpiewak, Sebastian Ossowski i Paweł Żmijewski wykonując brawurowo „Libertango” A. Piazzolli . Zespół przygotował pan Andrzej Kupis. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego nowomiejskiego wykonawcy zdobyła Natalia Masłowska, uczennica klasy fortepianu pani Natalii Mróz.

Tradycyjnie kwiaty i podziękowania za udział szkół w Spotkaniach otrzymały dyrektorki placówek: pani Ewa Wieczorkowska z Brodnicy, pani Maria Kotewicz z Iławy i pani wicedyrektor Iwona Mrozińska ze szkoły nowomiejskiej. Wiosenne spotkania zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages