Piłka nożna III liga — remis z liderem w Nowym Mieście Lubawskim

2016-04-23 22:39:18(ost. akt: 2016-04-23 22:53:55)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Do arcyważnego meczu doszło w sobotę 23 kwietnia na stadionie w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie piąty zespół tabeli III ligi — KS Finishparkiet-Drwęca podejmował lidera Olimpię Elbląg. Spotkanie zakończyło się remisem.
Finishparkiet-Drwęca - Olimpia Elbląg 1:1 (0:0) po bramkach Pawła Piceluka (59 min.) dla gości i Tomasza Kowalskiego ( 77 min.) dla gospodarzy.

Działacze KS Finishparkiet-Drwęca obawiając się ekscesów z udziałem cieszących się złą sławą kibiców z Elbląga postanowili rozegrać to spotkanie bez ich udziału, wpuszczonych zostało tylko około 150 sympatyków miejscowej ekipy. Nie odstraszyło to jednak szalikowców Olimpii, którzy jadąc na mecz I ligi Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec, przybyli do Nowego Miasta.
Liczne oddziały policji i służby porządkowe nie wpuściły ich jednak na stadion i musiał im wystarczyć tylko widok zza płotu, skąd docierał na boisko głośny doping.

Obydwa zespoły bardzo skoncentrowane wyszły na dobrze przygotowaną tego dnia murawę. Olimpia, która w ostatnim czasie zanotowała obniżkę formy straciła dużą przewagę punktową, jaką jeszcze niedawno posiadała nad konkurentami do awansu do II ligi (a raczej do gry w barażach). MKS Ełk i Huragan Morąg zbliżyły się bardzo blisko do lidera, zachowując jeszcze szanse na pierwsza lokatę w III lidze. Natomiast biało-niebiescy nadal muszą zbierać punkty, aby zapewnić sobie grę w nowej trzeciej lidze, która ruszy od nowego sezonu.

Pierwsze czterdzieści pięć minut było dość nudne, a strzały na obydwie bramki były rzadkością, dość powiedzieć, że pierwszy strzał gospodarzy miał miejsc dopiero w 45 minucie za sprawą Grzegorza Domżalskiego.
Druga część tego widowiska pomimo sennego początku i z minuty minutę stawała się coraz ciekawsza i emocjonująca i to za sprawa obydwu drużyn. W 59 minucie, czołowy snajper tej ligi, wychowanek Drwęcy grający obecnie w Olimpii — Paweł Piceluk, po rozegraniu piłki ze swoim kolegami, pięknym strzałem z okolic 16 metra uzyskał prowadzenie dla swojej drużyny.

Wydawało się, że słabo dotychczas grający gospodarze stracą 3 punkty. Gol ten podziałał, jak zimny prysznic, a do walki poderwał nowomiejski zespół. Wprowadzony w 65 minucie Tomasz Kowalski, rozruszał akcje podopiecznych trenera Marka Witkowskiego, a w 77 minucie popisał się rzadko spotykanym strzałem z woleja z około 30 metrów do bramki, silnie zagrana przez niego futbolówka zatrzepotała w górnym rogu bramki elblążan. Sprawiło to dużą radość w obozie Drwęcy, a uciszyło kibiców Olimpii dotychczas głośno dopingujących swoich pupilów zza płotu.

Dzięki temu remisowi zespół biało-niebieskich nadal jest na piątym miejscu, a sytuacja Olimpii uległa znacznemu pogorszeniu, gdyż ich bezpośredni rywale wygrali swoje mecze, tym samym zmniejszając dystans do lidera. MKS Ełk na już tylko jeden punkt straty, a Huragan Morąg dwa.
Następne kolejki zapowiadają się, więc bardzo ciekawie.