Drugie miejsce SP 1 na wojewódzkim turnieju w Tereszewie

2016-04-16 11:34:11(ost. akt: 2016-04-16 11:37:22)
Uczniowie nowomiejskiej szkoły "jedynki" wrócili zadowolenie z Tereszewa

Autor zdjęcia: Archiwum SP 1

W Szkole Podstawowej w Tereszewie odbył się Wojewódzki Turniej Sportowy pn. „Jestem sprawny na szóstkę”. Uczniowie z nowomiejskiej szkoły "jedynki" zajęli drugie miejsce.
W rozgrywkach sportowych wzięli udział uczniowie z klas I – III ze szkół podstawowych województwa warmińsko – mazurskiego. Do rywalizacji stanęło 16 szkół. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zajęła II miejsce. W skład drużyny weszli uczniowie z klasy III a (Małgorzata Milewska, Karol Mroczkowski, Amelia Bedra) i z klasy III b (Julia Dembińska, Klaudia Balewska, Kamila Ławicka, Wiktor Kempiński, Bartosz Dąbkowski, Kacper Ponieważ, Denis Shepetun). Dzieci bardzo solidnie przygotowywały się do turnieju. Każdego dnia po zajęciach spotykały się na godzinnych treningach w sali gimnastycznej. Podczas zawodów wzięły udział w pięciu konkurencjach: kozłowanie piłki, unihokej, wyścig w tunelu, wyścig ze skakanką i bieg z woreczkami. W trzech konkurencjach zdobyli po 16 punktów (maksymalną ilość), w dwóch pozostałych 13 i 12 punktów, co w sumie dało  73 punkty. Uzyskanie takiego wyniku  wystarczyło, aby  zająć  II miejsce  w turnieju.  Puchar i medale wręczył małym sportowcom Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak. Bardzo szczęśliwi i zadowoleni zawodnicy przyjmowali gratulacje i pochwały. Do turnieju przygotowały uczniów panie: Katarzyna Zapałowska i Justyna Wiśniewska.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.