Wyrównany pojedynek na nowomiejskiej murawie

2016-04-10 13:43:36(ost. akt: 2016-04-10 13:58:00)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W 24 kolejce trzecioligowych rozgrywek drużyna Finishparkiet-Drwęca zdobyła ważne trzy punkty pokonując bardzo waleczny zespół, jakim jest Wissa Szczuczyn rewanżując się za jesienną porażkę. Meczem weekendu była jednak potyczka wicelidera Huraganu Morąg z liderem Olimpią Elbląg.
Finishparkiet–Drwęca - Wissa Szczuczyn 1:0 (0:0). Bramka Michał Miller w 54 minucie.

Początek rundy wiosennej w wykonaniu nowomiejskiego zespołu nie był zbyt udany porażki z Łomżą i Huraganem spowodowało pewna nerwowość w klubie, mówiło się o odejściu obecnego trenera. Po pucharowej wygranej w Iławie sytuacja się uspokoiła, choć styl gry biało – niebieskich nadal pozostawia wiele do życzenia. Najważniejsze jednak są zdobyte kolejne punkty.

Szczuczyn to niewielka miejscowość w okolicach Grajewa, zespół Wissy często korzysta z zawodników z innych klubów z Podlasia, czasami działacze sięgają po wzmocnienia zza wschodniej granicy, dlatego Wissa to zespół nieobliczalny.
Opinię ta potwierdziła się na nowomiejskim stadionie w sobotnie popołudnie. Zawodnicy ze Szczuczyna przez całe 90 minut toczyli wyrównany pojedynek, grając bardzo odważnie, choć gra toczyła się głównie w strefie środkowej boiska.

Gospodarze mieli duże kłopoty z wyprowadzanie piłki od własnej bramki, a sytuacje podbramkowe z obu stron były rzadkością. Negatywny wpływ na grę teamu Marka Witkowskiego miało zejście z boiska kontuzjowanego Arkadiusza Kucińskiego chyba najjaśniejszego punktu w naszym zespole.

Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, co budziło pewne obawy kibiców pamiętających niedawna porażkę z Huraganem, kiedy to po 45 minutach był podobny wynik, a pamiętamy jak to się skończyło. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale przypomniał o sobie napastnik Michał Miller, który zdecydował się na strzał z dystansu zaskakując bramkarza przyjezdnych, strzelając jedynego gola w tym meczu.