Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Wypisane z policyjnych kronik

2016-03-19 01:14:28 (ost. akt: 2016-03-19 01:18:51)

Autor zdjęcia: Archiwum

20-latka z powiatu nowomiejskiego będzie musiała tłumaczyć się przed sadem, bowiem ukradła koleżance pieniądze, a nowomiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie narkotyków.

Lubawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z konta. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i dokładnie rozpytali zgłaszającą. W trakcie czynności ustalili, że sprawca korzystając z karty do bankomatu pokrzywdzonej oraz oryginalnego PIN-u, wypłacił z jej konta pieniądze.

Policjanci prowadzący postępowanie ustalili kiedy została dokonana transakcja, a następnie zatrzymali sprawcę. Okazała się nim 20–latka mieszająca wspólnie z pokrzywdzoną. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawianie młodej kobiecie zarzutu, do którego się przyznała. Mieszkanka powiatu nowomiejskiego dobrowolnie poddała się karze w tym oddania skradzionych pieniędzy.

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadania narkotyków. W pierwszym przypadku funkcjonariusze podczas przeszukania samochodu osobowego w jego wnętrzu znaleźli woreczek z marihuaną. Właścicielem nielegalnej substancji okazał się 38-letni mieszkaniec Olsztyna.

Realizując inne czynności w jednym z lokali na terenie Nowego Miasta policjanci znaleźli amfetaminę. W tym przypadku zarzut posiadania narkotyków usłyszał 33-letni mieszkaniec gminy Kurzętnik.

Za posiadanie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii środków odurzających lub substancji psychotropowych sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Na podst mat. policji
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages