Poniedziałek, 27 maja 2019. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Wojskowe medale dla rodziców żołnierzy

2016-02-25 23:51:03 (ost. akt: 2016-02-26 00:05:03)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Uroczystości wręczania odznaczeń Za Zasługi dla Obronności Kraju rodzicom, których trzech, bądź więcej synów odbyło służbę wojskową, miały miejsce w Nowym Mieście Lubawskim i Kurzętniku oraz Mszanowie.

Burmistrz miasta Józef Blank w towarzystwie podpułkownika Adama Basaka, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostródzie odwiedzili Stefanię Iwankowską. Trzech synów nowomieszczanki odbyło zasadniczą służbę wojskową. Pani Iwankowska otrzymała z rąk pułkownika Basaka srebrny medal „Za zasługi dla obronności kraju” ..
Zarówno gospodarz miasta, jak i wojskowy, w ciepłych słowach złożyli gratulacje, słowa uznania i podziękowania za wychowanie swoich synów w duchu patriotyzmu i oddania Ojczyźnie.

Podobna uroczystość miała miejsce podczas sesji Rady Gminy w Kurzętniku.
— Jesteście dzisiaj bohaterami tej sesji. Patrzymy na was z podziwem i podziękowaniem. — mówił w Kurzętniku podpułkownik Adam Basak.
Srebrne Medale Za Zasługi dla Obronności Kraju, pułkownik w towarzystwie Wojciecha Dereszewskiego, wójta gminy, wręczył Irenie i Kazimierzowi Dekarskim z Otręby, Mariannie Matuszewskiej, mieszkance Kącik oraz Irenie i Edmundowi Kitłowskim, zamieszkałym w Nielbarku.

Także sesja Rady Gminy w Mszanowie była okazją do nadania srebrnych medali „Za Zasługi dla Obronności Kraju” trzem parom z nowomiejskiej gminy. Odznaczeni zostali Joachima i Henryk Gryza z Pacółtowa, Małgorzata i Kazimierz Ziółkowscy z Lekart oraz Elżbieta i Zbigniew Panek z Gwiździn. Wszystko to w celu okazania wysokiego uznania rodzicom, których dzieci pełniły lub nadal jeszcze pełnią czynną służbę wojskową.
Medale, listy gratulacyjne i podarunki wręczyli uhonorowanym mjr Adam Trypucki, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Ostródzie Tomasz Waruszewski, wójt gminy Nowe Miasto Lubawskie.
ul
Po uroczystości wręczenia medalu Stefanii IwankowskiejPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obiektywny #1940768 | 46.113.*.* 26 lut 2016 14:37

  Ale heca!!! :) Jak ktoś ogląda stronę K-ka nieuważnie, to może dojść do wniosku, że tu się ciągle coś dzieje... A to po prostu wszystko na jednej sesji publicznej Rady Gminy. Ale dawkowanie systematycznie! Brawo Panie Wójcie! Przepraszam, Panie (jeszcze nie)Burmistrzu!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages