Wspólny wyjazd do Kartuz klubów Olimpia i Zamek

2016-02-13 12:00:00(ost. akt: 2016-02-12 16:15:32)
Wspólne zdjęcie zawodników z Olimpii i Zamku

Autor zdjęcia: Arch. klubów

Zawodnicy dwóch zaprzyjaźnionych klubów — Zamku Expom Kurzętnik i MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie wystartowali w Mistrzostwach Polski w Kartuzach. Zamkowcy przywieźli dwa pierwsze miejsca, a Olimpijczycy dwa brązy i złoto.
Kiedy Wojciech Wiśniewski z Zamku startuje w jakichkolwiek zawodach, wiadomo, że wróci z nich z medalem. Tak było i tym razem. Wojciech został Mistrzem Polski (kat. wag. -84 kg) w formule kick light. Warto dodać, że walczył z wieloma przeciwnikami i nieprzyjemną kontuzją. Zawodnik jest aktualnym wicemistrzem świata po zawodach z Serbii.

Drugim Zamkowcem, który wrócił ze złotem, jest Szymon Podlaszewski (kat. wag. -74 kg). Młody kickboxer walczył w Turnieju Pierwszego Kroku Master Cup. W mistrzostwach startował też Piotr Kołakowski (kat. wag. -84 kg). Uległ w swojej pierwszej walce z rywalem z Gdańska, którego Wojtek Wiśniewski pokonał w finale w walce o złoto.

Damian Chiliński (kat. wag. -79 kg) wystartował w najbardziej liczebnej kategorii tych mistrzostw, dlatego przedwalki toczone były już w piątek, zaraz po zważeniu zawodników. Wpłynęło to niekorzystnie na Damiana i ostatecznie przegrał pojedynek.

Nowomiejski MUKS Olimpia reprezentował junior Patryk Jankowski (kat. wag. -74 kg), który po bardzo dobrych walkach, wywalczył brąz. Senior Sebastian Prokop (kat. wag. -74 kg) zakończył swoje pojedynki z takim samym wynikiem. Po emocjonującym finale złoto i tytuł Mistrza Polski Juniorów powędrowały do Cezarego Pleta (kat. wag. -94 kg).

— Dziękuję moim zawodnikom za wytrwałość i przygotowania, które zaowocowały medalami. Podziękowania kieruje także do trenera Zamku Leszka Jobsa, który radami wspomagał nas w narożniku. Wyjazd na zawody dofinansowała gmina miejska Nowe Miasto — mówi Sebastian Prokop, trener kickboxerów z „Olimpii”.

Trener z Zamku również chwali współpracę z nowomiejskim klubem. Przyznaje, że dzięki wspólnym sparingom obu klubom udaje się wypracowywać zadowalające wyniki na zawodach.