Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Więcej patroli w okresie świątecznym

2015-12-22 09:49:38 (ost. akt: 2015-12-22 10:09:19)

Autor zdjęcia: redakcja/archiwum/zdjęcie ilustracyjne

Przez cztery dni, począwszy od Wigilii, policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego i całego regionu, przeprowadzać będą akcję "Bezpieczny Weekend — Boże Narodzenie". Będą reagować m.in. na łamanie przepisów zarówno przez kierowców, jak i pieszych oraz badać stan trzeźwości.

Wzmożony ruch na drogach zaczyna się już od wigilijnego poranka. Policjanci ruchu drogowego pomogą wszystkim w bezpiecznym dotarciu na wigilijną wieczerzę, pomogą także bezpiecznie wrócić ze świątecznych wojaży.

Policyjne patrole reagować będą na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, będą sprawdzać jak kierowcy i pasażerowie wywiązują się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa, sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Szczególną uwagę zwrócą także na pieszych, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami powinni w warunkach ograniczonej widoczności poza obszarem zabudowanym używać elementów odblaskowych.

Dobry stan techniczny pojazdu jest bardzo ważnym elementem bezpiecznych podróży. Warto sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym datę ostatniego przeglądu. Kierowcy powinni pamiętać, że zalecana jest wymiana opon na zimowe oraz sprawdzenie odpowiedniego ciśnienia we wszystkich oponach.

Należy także wymienić płyny w spryskiwaczach na te, które przystosowane są do zimowych temperatur. Każdy kierowca wie także, jak ważny jest dobry sprzęt do odśnieżania. Trzeba także sprawdzić oświetlenie w pojeździe.

KPP Nowe Miasto Lubawskie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. oni #1893157 | 83.6.*.* 30 gru 2015 17:21

  to da sie jezcze wiecej patroli w tym policyjny miescie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. *** #1888268 | 212.160.*.* 22 gru 2015 12:49

  To co się dzieje z tym strzelaniem w ostatnich dniach, przekracza wszelkie pojęcie. Nie wiem dlaczego Policja nie może z tym sobie poradzić, a widać wieczorami, że są wszędzie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kom #1888231 | 46.112.*.* 22 gru 2015 11:46

   Jest 22 grudnia, a już na terenie miasta urządzane są kanonady przedsylwestrowe . Proszę bezwzględnie reagować na tego rodzaju naruszenia spokoju i porządku. Najlepszą formą dyscypliny jest kara w postaci mandatu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages