Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Szkoła Muzyczne w Operze „Nova” w Bydgoszczy

2015-12-15 14:00:00 (ost. akt: 2015-12-14 19:43:28)
Uczestnicy wycieczki na pamiątkowej fotografii

Uczestnicy wycieczki na pamiątkowej fotografii

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

4 grudnia 2015 roku Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowała wycieczkę do bydgoskiej Opery „Nova” na balet Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów”.

Z propozycji głównej organizatorki czyli Wicedyrektor Szkoły Muzycznej pani Iwony Mrozińskiej skorzystało czterdzieścioro uczniów. Warto wspomnieć, że „Dzidek do orzechów” to drugie spotkanie młodych muzyków z widowiskiem baletowym. „Dziadek do orzechów” to balet – feeria w dwu aktach. Libretto napisali Iwan Wsiewołożski i Marius Petipa na podstawie opowiadania E.T.Hoffmanna „Dziadek do orzechów” i „Król myszy” w opracowaniu Aleksandra Dumasa. Choreografię opracował kanadyjski tancerz i choreograf Paul Chalmer.

Orkiestrą Opery „Nova” dyrygował Maciej Figas. Bajkowa sceneria, piękne, barwne stroje, balet Opery „Nova”, chór żeński, światła i efekty multimedialne – wszystko to złożyło się na przepiękne widowisko, które zachwyciło publiczność. Sala wypełniona była do ostatniego miejsca. Uczniowie Szkoły Muzycznej wrócili z Bydgoszczy bogatsi o nowe wrażenia i pełni pozytywnych emocji.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages