Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Wieści z Przedszkola Miejskiego

2015-09-22 16:59:18 (ost. akt: 2015-09-22 17:07:56)
Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

Otrzymaliśmy dwie informacje z Przedszkola Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim. W placówce zorganizowano dni adaptacyjne, była też wizyta policjantów.

* W dniach od 24.08. do 31.08.2015r. odbyły się w naszym przedszkolu dni adaptacyjne dla dzieci nowoprzyjętych. Dzieci przekraczając po raz pierwszy próg placówki przedszkolnej rozpoczynają nowy etap w swoim rozwoju. Moment ten należy do najbardziej trudnych i znaczących w ich życiu. Dla wielu dzieci oznacza pierwsze kontakty z dużą grupą rówieśników, rozstanie się z najbliższymi osobami, zaistnienie i funkcjonowanie w nowym środowisku. Chcieliśmy naszym podopiecznym ułatwić przejście tej, tak istotnej w ich życiu zmiany. Stąd też, jak co roku odbyły się dni adaptacyjne dla nowych przedszkolaków, aby pomóc dzieciom i ich rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni w przedszkolu. Przyszłe przedszkolaki miały okazję poznać swoje panie nauczycielki oraz swoich rówieśników, zwiedziły i zapoznały się z pomieszczeniami przedszkolnymi i placem zabaw. Nauczycielki w grupach poprowadziły zabawy i zajęcia, dzieci mogły bawić się swobodnie w kącikach zainteresowań i na placu przedszkolnym. Dni adaptacyjne w naszym przedszkolu przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci spędziły je radośnie i ze szczerym uśmiechem opuściły mury przedszkola , aby wrócić tam 1- go września i znów móc cieszyć się ze wspólnych zabaw w towarzystwie kolegów i koleżanek.

* Dnia 7 września grupę najstarszych przedszkolaków odwiedzili policjanci - sierżant sztabowy Ludmiła Mroczkowska oraz dzielnicowy, starszy sierżant Mateusz Soter.
Policjanci przede wszystkim przypomnieli przedszkolakom jak ważne jest noszenie znaczków odblaskowych podczas poruszania się po drogach, utrwalili zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się po ulicach i drogach pojedynczo jak i w grupie. Celem spotkania było także przypomnienie i utrwalenie numerów alarmowych, zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego, w tym kształtowanie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz właściwych postaw w momentach zagrożenia i ufnego stosunku do służb mundurowych.

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages