Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Nowe Miasto z partnerską wizytą w Hude

2015-08-27 11:31:32 (ost. akt: 2015-08-27 11:39:56)
Nowomiejska delegacja podczas zwiedzania targów LandTageNord w Wüsting

Nowomiejska delegacja podczas zwiedzania targów LandTageNord w Wüsting

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Delegacja samorządu Nowego Miasta wróciła z partnerskiego Hude w Niemczech, gdzie uczestniczyła w uroczystości podpisania umowy o współpracy pomiędzy Solecznikami i Hude. Do zawiązania współpracy pomiędzy tymi miastami przyczyniło się Nowe Miasto Lubawskie.

Na uroczystość została zaproszona delegacja samorządu Nowego Miasta i do Hude pojechali Jerzy Grządzielewski, szef działu promocji Urzędu Miejskiego oraz Piotr Szpanowski, radny miejski, zastępca przewodniczącego komisji ds. społecznych.

Obie gminy Soleczniki i Hude już od pewnego czasu utrzymywały wzajemne kontakty, ale teraz je usankcjonowano na stronach umowy, którą uroczyście w ewangelickim kościele pw. św Elżbiety podpisali: Holger Lebedinzew — burmistrz Hude i Andrzej Andruszkiewicz — wicemer Rejonu Solecznickiego.

Nowomiejska delegacja przy okazji pobytu w powiecie Oldenburg miała okazję zwiedzić regionalną imprezę — targi rolniczo-turystyczno-spożywcze LandTageNord w Wüsting koło Hude. Ponadto obie delegacje zwiedziły tereny inwestycyjne raz osiedla domów jednorodzinnych.
Końcowym akcentem wizyty była konferencja w ratuszu z udziałem obu delegacji i lokalnej prasy.

— Partnerskie kontakty Hude z Nowym Miastem trwają od 2003 roku. Czas ten zaowocował realizacją wspólnych projektów, w tym unijnych, ale przede wszystkim wymianami młodzieży, która poznaje różnorodność kulturową i szlifuje języki obce niezbędne w dobie otwartych granic — powiedział Jerzy Grządzielewski. ul
Więcej o wizycie znajdzie się na łamach piątkowej „Gazety Nowomiejskiej”.

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages