Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Kapłańskie zmiany w Nowym Mieście i Gwiździnach

2015-08-19 18:33:00 (ost. akt: 2015-08-20 12:14:18)
Księdza Mirosława pożegnali członkowie wspólnot parafialnych

Księdza Mirosława pożegnali członkowie wspólnot parafialnych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W parafii św Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim pożegnano ks. wikariusza Mirosława Gierko. Również w parafii w Gwiździnach podczas nabożeństwa pożegnano proboszcza ks. Jacka Koczorskiego.

Ks. Mirosław Gierko w Nowym Mieście pracował przez minione cztery lata. Kapłana uroczyście pożegnano podczas niedzielnej sumy w zapełnionym kościele kolegiackim. Duchowny zyskał sympatię wielu osób, a szczególnie młodych parafian. Uczył w nowomiejskim gimnazjum, był inicjatorem przedsięwzięć kulturalnych w parafii i poza nią. Prowadził spotkania adoracyjne, na które z chęcią uczęszczała młodzież.

Swoje wyrazy szacunku i podziękowania księdzu Mirosławowi przekazała młodzież, członkowie wspólnot parafialnych, ministranci oraz nauczyciele gimnazjum, w którym uczył. Teraz duchowny, jako proboszcz, objął parafię w Świeciu nad Osą w powiecie grudziądzkim, w dekanacie radzyńskim. Jego miejsce zajmie ks. Andrzej Waks, dotychczas pracujący w Grudziądzu.

Również w parafii w Gwiździnach nastąpiła zmiana proboszcza. Pożegnano ks. Jacka Koczorskiego, który był duszpasterzem od 7 lat i odszedł do Torunia na Rudak. Jego miejsce zajął ks. Józef Cierkowski, który dotychczas był wikarym w Wąbrzeźnie, a pochodzi z Mroczna. ulCzytaj e-wydanie
Podziel się  informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość #1800271 | 217.99.*.* 23 sie 2015 21:05

  Szkoda że nasz Proboszcz nie potrafił godnie pożegnać Księdza, którego tak lubiło społeczeństwo i przyciągał młodzież do Kościoła

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Mer #1800187 | 213.216.*.* 23 sie 2015 19:00

   Szkoda za ks. Mirka.Był wyjątkowym kapłanem. Proboszcz Markowski nie wie Kogo stracił. Ale 8 lat proboszcza już minęło. Kadencja mija. W szkole miał etat i Gazeta podaje, że idzie na emeryturę. To dobrze, już czas.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages