Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Z biologią za pan brat w Norwidzie

2015-06-30 13:16:05 (ost. akt: 2015-06-30 13:22:18)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Po raz kolejny w „Norwidzie” odbył się Dzień Biologa. Jak wyjaśnia Paulina Orłowska, pomysłodawczyni i koordynatorka imprezy, ma ona na celu nie tylko poszerzenie wiadomości z zakresu nauk biologicznych, ale też jest doskonałą okazją do promowania zdrowego stylu życia.

Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wysłuchania prezentacji przygotowanych przez uczniów klasy II b o profilu biologiczno – chemicznym. K. Błaszkowska i M. Domżalska wygłosiły prelekcję na temat przyczyn i skutków uzależnienia od cukru. Przy okazji wyjaśniały, czym należy kierować kupując produkty spożywcze i dlaczego tak ważne jest czytanie etykiet.

Następnie P. Zielazna i A. Urban przedstawiły wykład pt. „Oko oko z fobią”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie I. Jastrzębskiej i K. Dembińskiej, które w atrakcyjnej formie opowiedziały o tym, jak można nauczyć się śnić i panować nad snem. Wszystkie wystąpienia wzbogacone były o pokazy multimedialne.

Natomiast na boisku szkolnym znajdowały się stanowiska, na których uczniowie kl. II b, przy wsparciu kolegów z kl. II a, II d i II e, dzielili się ze zwiedzającymi informacjami na temat opracowanych przez siebie zagadnień. Nad poprawnością merytoryczną czuwały nauczycielki biologii, Paulina Orłowska i Justyna Haska. Można było między innymi dowiedzieć się jak zbudowany jest szkielet człowieka i jakie są przyczyny powstawania chorób aparatu ruchu, poznać budowę zęba człowieka i innych ssaków, przeprowadzić doświadczenia na obecność plamki ślepej i dominacji oka, narysować lustrzane odbicie. Ponadto chętni mieli możliwość wykonania testu IQ. Uczniowie zachęcali też swoich rówieśników do adopcji zwierząt ze schroniska.

Sporą popularnością cieszyły się też stoiska ze zdrowymi przekąskami, owocami i warzywami oraz grill, na którym przygotowywano warzywne szaszłyki. Warto dodać, że produkty do wykonania pysznych potraw zostały zakupione ze składek przeprowadzonych przez samych uczniów naszej szkoły oraz dzięki wsparciu Rady Rodziców.

Dodatkowo, dla utalentowanych poetycko ogłoszono konkurs na napisanie wiersza o tematyce przyrodniczej, a wszystkim uczestnikom zaproponowano test sprawdzający wiedzę nabytą podczas obchodów Dnia Biologa. W konkursie poetyckim pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Dembińska, drugie przypadło Dorocie Śliwińskiej, a wyróżnienie otrzymała Małgorzata Krajewska

Z testem najlepiej poradziły sobie uczennice klas I: Anna Witos i Natalia Kaszubska.

Organizatorka imprezy dziękuje sponsorom za ufundowanie nagród oraz za wypożyczenie stolików i ławek.

Tekst: Beata Zielińska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę w naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. *** #1765691 | 77.87.*.* 30 cze 2015 14:42

    Wykłady były świetne, zwłaszcza ten o śnie. Brawa dla kl. II b!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages