Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Szkolny festyn w placówce na Tysiąclecia

2015-06-14 11:32:08 (ost. akt: 2015-06-14 14:35:20)
Część artystyczną rozpoczął występ nauczycieli

Część artystyczną rozpoczął występ nauczycieli

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zaprosił mieszkańców grodu nad Drwęcą na sobotni festyn przy szkole. Pogoda i frekwencja dopisała. Impreza odbyła się w ramach XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Wspólne biesiadowanie rozpoczął o godzinie 15 Zbigniew Domżalski, dyrektor szkoły przy ulicy Tysiąclecia, który powitał wszystkich zebranych i życzył miłej zabawy.

O oficjalne rozpoczęcie festynu poproszono Józefa Blanka, burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, który patronował imprezie.
—Nasze miasto to wielka rodzina. Chcę, by się ona rozwijała, byśmy byli szczęśliwy. Życzę wszystkim miłej zabawy — mówił burmistrz, otwierając Święto Szkoły.
Gospodarz miasta wręczył upominek i list gratulacyjny Zosi Suchockiej, która w Dniu Dziecka przez klika godzin pełniła funkcję burmistrza. Dyrektorowi szkoły przekazał zaś „nowomiejski cukierek” dla uczniów.

Miłym akcentem spotkania było uhonorowanie osób, które bezinteresownie pomagają szkole i rozumieją potrzeby dzieci. Po raz pierwszy w historii szkoły, decyzją kapituły, okolicznościową statuetkę otrzymali Eliza i Waldemar Kwiatkowscy. Na koniec części oficjalnej plenerowego spotkania nadkomisarz Krzysztof Grugiel z nowomiejskiej komendy policji mówi o bezpieczeństwie najmłodszych w czasie wakacji. Przekazał znaczki odblaskowe, które policjanci rozdawali dzieciom na festynie.

Część festynową rozpoczął występ nauczycieli, a po nich na scenie pojawiły się dzieci. Były między innymi pokazy pierwszej pomocy, przejażdżki bryczką i na kucykach. Dzieci puszczały mydlane bańki, skakały na trampolinie, sterowały robotami oraz malowały sobie twarze. Nie brakowało punktów gastronomicznych, kawiarenki i kiermaszu ciast. Był też kiermasz książek. Można było obejrzeć policyjny radiowóz i motocykl.

Grażyna Jonowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages