XVI Mistrzostwa województwa w sporcie pożarniczym

2015-06-05 07:38:18(ost. akt: 2015-06-05 07:44:15)
Nowomiejska ekipa podczas wręczenia nagród

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim odbyły się XVI Mistrzostwa Województwa Warmińsko–Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym.
Na starcie stanęło 19 Komend Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa, razem ponad 180 zawodników. Indywidualnie mistrzem województwa w dwuboju pożarniczym został reprezentant naszej komendy Przemysław Kierzenkowski. To nie koniec sukcesów naszych zawodników, ponieważ nasza komenda zwyciężyła również w klasyfikacji drużynowej.

W pierwszym dniu Mistrzostw odbyła się rywalizacja na wspinalni Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, gdzie zawodnicy rywalizowali w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni. Tę widowiskową konkurencję, z czasem 14,42 s, wygrał Przemysław Kierzenkowski z KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim.

Drugiego dnia rozpoczęły się zmagania na stadionie Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego, gdzie rozgrywana byłą konkurencja pożarniczy tor przeszkód. Konkurencja ta polega na pokonaniu dwumetrowej ściany oraz równoważni, a wszystko to zawodnik pokonuje biegnąc z wężami, które musi złączyć ze sobą i podłączyć do rozdzielacza.
Indywidualnie konkurencję zwyciężył reprezentant z KP PS w Ostródzie, spośród naszych reprezentantów II lokatę zajął Przemysław Kierzenkowski, IV – Patryk Januszewski, V – Patryk Grzechowiak, VIII – Paweł Jankowski.

Trzeciego dnia Mistrzostw zmagania przeniosły się na Stadion Miejski w Lidzbarku Warmińskim. Tu przeprowadzone zostały dwie konkurencje zespołowe, sztafeta pożarnicza 4x100m i ćwiczenie bojowe. W sztafecie pożarniczej, najlepsi okazali się zawodnicy z naszej KP PSP, natomiast ćwiczenie bojowe wygrała drużyna z KP PSP w Ostródzie, nasza drużyna w tej konkurencji zajęła III lokatę.
W ostatnim dniu zawodów nastąpiło podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród indywidualnych i drużynowych dla najlepszych zespołów. Reprezentacja naszej komendy w klasyfikacji generalnej zajęła I miejsce, przed komendą z Bartoszyc i Iławy.

Nasza drużyna oprócz okazałych pucharów i dyplomów otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł i indywidualnie każdy zawodnik turystyczną lodówkę. Najlepszy zawodnik mistrzostw, Przemysław Kierzenkowski w nagrodę otrzymał dwuosobowy pobyt w hotelu w Lidzbarku Warmińskim.
Nowomiejską drużynę reprezentowali: Mirosław Ochlak – kierownik drużyny, oraz Patryk Januszewski, Marcin Szreiber, Przemysław Kierzenkowski, Patryk Grzechowiak, Leszek Bytner, Marcin Brzezicki, Adrian Urbański, Sławomir Górzewski, Paweł Jankowski, Krzysztof Szałkowski
Tym udanym występem nasza reprezentacja pokazała, że naprawdę jest dobrze przygotowana do mistrzostw wysokie lokaty uzyskane w latach ubiegłych nie były zdobyte przypadkowo, ponieważ od pięciu lat drużyna nie schodzi z podium a osiągnięcie takiego wyniku nie byłoby możliwe bez ogromnego zaangażowania każdego z zawodników.

W przygotowaniach do mistrzostw pomocy nowomiejskim strażakom udzielili: wójt gminy Kurzętnik pan Wojciech Dereszewski, udostępniając boisko sportowe w Marzęcicach i pani Barbara Przeradzka-Martko – dyrektor Zespołu Szkół im. C.K. Norwida, która udostępniła boisko szkolne.
Komendant powiatowy PSP mł. bryg. Jacek Auda dziękuje wyżej wymienionym osobom za wsparcie przygotowań.