Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Tego dnia warto było spojrzeć na niebo

2015-03-22 21:52:02 (ost. akt: 2015-03-22 22:09:19)
Obserwacje zaćmienia u Filomatów Nowomiejskich

Obserwacje zaćmienia u Filomatów Nowomiejskich

Autor zdjęcia: Liliana Lisakowska

Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich przygotowało się do obejrzenia niezwykłego zjawiska jakim było częściowe zaćmienie słońca. Spektakl na niebie wszyscy oglądali z dużym zainteresowaniem.

Kilka dni przed zaćmieniem wszystkie klasy szkoły zostały poinformowane przez nauczycielki fizyki – Anettę Gosik-Suchocką i Justynę Suwińską o dokładnym czasie, w którym wspomniane zjawisko wystąpi oraz o tym, że cała społeczność szkolna wspólnie będzie je oglądać.

Nauczycielki zachęcały również uczniów do samodzielnego wyszukiwania informacji na dany temat w różnych źródłach informacji jak np. internet czy czasopisma popularno-naukowe. Następnie uczniowie klas III d (Julia Bączek, Zuzanna Mierzyńska, Agnieszka Gryza, Klaudia Seweryn, Izabela Zabłocka) i III c (Oliwia Olęcka, Aleksandra Zellma, Natalia Hakansonn, Agata Kowalska, Adrian Olejnik i Karol Suszyński) przygotowali krótkie prezentacje multimedialne, które przedstawili całej społeczności szkolnej. Uczniowie w swoich prezentacjach umieścili teoretyczne informacje i różne ciekawostki związane z zaćmieniem.

Kulminacją wydarzenia była sama obserwacja zaćmienia przez specjalne szkło na boisku szkolnym. Wspólne podziwianie zaćmienia słońca wywołało w uczniach wiele pozytywnych reakcji.
. mk
Czytaj e-wydanie

quote=Podziel się  informacją]Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: ]kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages