Kickboxerskie sukcesy na Kaszubach

2015-02-19 13:49:21(ost. akt: 2015-02-19 15:35:44)
Pamiątkowa fotografia zawodników z Kurzętnika i Nowego Miasta

Autor zdjęcia: Arch. Zamek Expom Kurzętnik

W Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule kick light. W barwach Zamku Expom Kurzętnik walczyli Wojciech Wiśniewski i Damian Chliński, natomiast MUKS Olimpia Nowe Miasto reprezentowali Patryk Jankowski, Piotr Kozłowski, Łukasz Langa i Sebastian Prokop.
Wojciech Wiśniewski z Zamku po wygraniu kilku pojedynków wywalczył brązowy krążek i powołanie do reprezentacji kraju na kwietniowy Puchar Świata do austriackiego Innsbrucku. Dla "Zamkowca" Damiana kaszubski turniej był kolejnym poligonem, na którym zbiera się cenne doświadczenie. Mistrzostwa ukończył na 5. miejscu.

Patryk Jankowski, Piotr Kozłowski, Łukasz Langa i Sebastian Prokop. Walki rozpoczęły się już w piątek z powodu dużej ilości zawodników.
Piotr Kozłowski z Olimpii zdecydowanie wygrał piątkową walkę. Wypunktował zawodnika w kolejnej walce w dniu następnym. Nieznacznie przegrał w trzecim starciu z zawodnikiem ze Starachowic, który zdobył Mistrzostwo Polski i tytuł najlepszego zawodnika wśród juniorów.

Patryk Jankowski reprezentujący Nowe Miasto spotkał się na macie z zawodnikiem z Siedlec i niestety przegrał walkę. Jego klubowy kolega — Łukasz Langa w ostatnim tygodniu przed zawodami zmagał się z chorobą, lecz udało mu się wykurować. Wygrał dwie walki i dostał się do strefy medalowej. Walkę o wejście do finału przegrał i zakończył swój udział zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

Sebastian Prokop pełnił podwójną rolę podczas zawodów — był trenerem i zawodnikiem MUKS Olimpia — wywalczył wicemistrzostwo Polski Seniorów. Wyjazd na zawody zastał dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie.

W czasie zawodów Piotr Kołakowski z Zamku przebywał na kolejnym już w tym roku zgrupowaniu reprezentacji Polski w formule full contact w Poznaniu. W jego przypadku zgrupowanie przyda się jako przygotowanie do walki zawodowej na gali kickboxingu, która odbędzie się w Piasecznie 28 lutego.

Katarzyna Bedra natomiast, reprezentantka Zamku, wywalczyła prestiżowy Puchar Europy w formule full contact, który odbywał się w Danii. Ponadto Kasia jest w kadrze kraju, która aktualnie przygotowuje się do Pucharu Świata w irlandzkim Dublinie — 6 marca.