Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Nagrody za pierzaste piękności na wystawie w Brodnicy

2015-02-01 19:11:54 (ost. akt: 2015-02-01 19:35:20)
Podczas rozdania nagród przez organizatorów (na pierwszym planie od lewej) Marek Poraziński, Anna Roszewska i Kamil Mączkowski

Podczas rozdania nagród przez organizatorów (na pierwszym planie od lewej) Marek Poraziński, Anna Roszewska i Kamil Mączkowski

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Brodnicy zakończyła się czwarta z kolei, Międzynarodowa Wystawa Drobnego Inwentarza. Wśród kilkudziesięciu wystawców znaleźli się hodowcy z powiatu nowomiejskiego, którzy zostali zdobywcami nagród.

Organizatorem wystawy było Bydgoskie Stowarzyszenie Hodowców Gołębi Rasowych i
Drobnego Inwentarza, a tegoroczną ekspozycję zorganizowano na terenie brodnickiego Zespołu Szkół nr 1.
W ekspozycji królowało ptactwo — drób ozdobny, gołębie i inne zwierzęta hobbystyczne. Wystawione egzemplarze oceniała bardzo wnikliwie komisja niemiecko-polska.

Wystawa, o której informowaliśmy na stronie www.nowemiasto.wm.pl zakończyła się w niedzielne popołudnie, jednak wręczenie wyróżnień w postaci pucharów i dyplomów odbyło się w sobotni wieczór w hotelu Stork w Brodnicy.
Od kilku lat fundatorami pucharów są nowomiejscy samorządowcy. Również w tegorocznej edycji ta tradycja została zachowana i wręczono puchary starosty nowomiejskiego, burmistrza Nowego Miasta oraz wójtów gminy Kurzętnik i Nowe Miasto.

Pośród wystawców z powiatu nowomiejskiego, pierwsze miejsce i wyróżnienie przypadło Sławomirowi Malinowskiemu z Wawrowic za gołębie rasy king. Ireneusz Jaworski z Nowego Miasta zdobył wyróżnienie za kurę rasy Czubatka Polska, a Rafał Ziółkowski, mieszkaniec Wielkich Bałówek został zwycięzcą i otrzymał okazały puchar za wystawioną kurę rasy Włoszka.
Kamil Mączkowski z Nowego Miasta, (młody ale już weteran hodowca, z grona organizatorów wystawy) został wyróżniony pokazem za kury rasy Karzełek Polski i Kochin, Ohiki, miniaturową Czubatkę Polską Brodatą i Czubatkę Brodnicką. Natomiast Edward Żyłowski z Lekart wyróżniony został za gołębia rasy Strasser
Ponadto z regionu warmińsko-mazurskiego w imprezie uczestniczył Zenon Wal z miejscowości Kunki k. Olsztynaka, który zaprezentował kury Seberytki i Brahma, za które otrzymał wyróżnienia, natomiast za wystawioną kurę rasy Kohin zdobył pierwsze miejsce. Fundatorem pucharu był również burmistrz Olsztynka.

Radość jest wielka, że aż tylu wystawców postanowiło pokazać swoje ulubione i cenne okazy. Cieszy również fakt, że wystawę odwiedzili liczni mieszkańcy miasta oraz okolic. Nasza wystawa wpisała się już na stałe w harmonogram pokazów ptasich piękności i spotykać się będziemy w Brodnicy w kolejnych latach — powiedziała Anna Roszewska z Karbowa, przewodnicząca komitetu organizacyjnego wystawy i jednocześnie zdobywca szeregu wyróżnień w pokazie.
Materiał z wystawy znajdziemy też na łamach piątkowej Gazety Nowomiejskiej


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. on #1653751 | 85.202.*.* 2 lut 2015 22:21

  Fajno ,że macie pasje i potraficie to przekazać innym . Wielkie dzięki.... Byłem Widziałem Super Gratulacje dla Organizatorów i Hodowców z naszego powiatu .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Kret #1653572 | 46.205.*.* 2 lut 2015 20:11

   Szkoda, że nie ma zdjęć ptaków... Na pewno piękne :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ja :) #1653307 | 77.112.*.* 2 lut 2015 15:22

   Byłam, widziałam, jestem zachwycona! Tylko Wy potraficie zrobić coś z tak wielkim rozmachem. Do następnego spotkania!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. WSPÓŁORGANIZATOR #1652829 | 79.189.*.* 1 lut 2015 22:07

   Ktoś , linków rzucac nie musisz. Żeby przyznac nagrody , BSHGRIDI nie musi byc w strukturach ! zamiast rzucac linkami polecam poszerzyć wiedze na temat niezależnych stowarzyszen :D

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. KTOŚ #1652806 | 37.31.*.* 1 lut 2015 21:36

   wystawa odbyła sie było pięknie, lecz to co jest w opisie to sama nieprawda jak mógł zorganizować bydgoski związek skoro nie istnieje ponieważ jest zawieszony poniżej wstawiam link w który można sprawdzić jakie związki i struktury w tej dziedzinie w Polsce działają sponsorzy oraz inni zostali wprowadzeni w błąd http://www.pzhgridi.pl/zwiazki.php

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages