Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Alicja nominowana do ogólnopolskiego konkursu w Gdańsku

2015-01-21 16:26:12 (ost. akt: 2015-01-21 16:30:35)
Nasza wokalistka na lubawskiej scenie

Nasza wokalistka na lubawskiej scenie

Autor zdjęcia: Archiwum SP 2

14 stycznia 2015 roku uczennice Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięły udział w III Międzywojewódzkim Festiwalu „Niebieskim światłem oświecona”.

Konkurs zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie. Był on przeznaczony dla solistów i zespołów wokalnych w wieku od 7 do 19 lat. Każdy z wykonawców prezentował utwór o tematyce świątecznej w języku polskim.

W tegorocznej edycji brało udział 40 wykonawców z północno-wschodniej Polski. Młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Agnieszka Kasprzycka – instruktor wokalny oraz pomysłodawczyni festiwalu, pan Remigiusz Kuźmiński – wokalista, dyrygent i nauczyciel z Inowrocławia oraz pan Andrzej Andrzejewski – muzyk, animator kultury z Bratiana.

W kategorii soliści w wieku 7 – 10 lat trzecie miejsce zajęła Otylia Olęcka. W kategorii soliści w wieku 11 – 13 lat pierwsze miejsce zajęła Alicja Kremska z klasy VI a, Iga Neumann była trzecia. W festiwalu wzięły także udział uczennice z klasy V b: Kornelia Skóra i Hanna Rybicka. Do konkursu uczennice naszej szkoły przygotowała pani Sylwia Domżalska – nauczyciel muzyki.

Podczas festiwalu odbyły się eliminacje do VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Kolęd i Pastorałek "Nad światem cicha noc" w Gdańsku. Jury spośród uczestników lubawskiego festiwalu nominowało do udziału w ogólnopolskim konkursie w Gdańsku trzy solistki oraz zespół wokalny. Wśród nominowanych jest uczennica naszej szkoły Alicja Kremska, dwie wokalistki z nowomiejskiego MCK-u oraz zespół wokalny z Samborowa.

Mirosława Nowakowska SP 2

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages