Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Wieści z Przedszkola Miejskiego

2014-12-04 16:14:07 (ost. akt: 2014-12-04 16:16:45)
Pani Marzena czytała bajkę

Pani Marzena czytała bajkę

Autor zdjęcia: Archiwum przedszkola

W Przedszkolu Miejskim w Nowym Mieście Lubawskim dzieci słuchały bajki w ramach ogólnopolskiej akcji. Były też andrzejki.

* Dnia 27 listopada 2014 roku najmłodsi przedszkolacy uczestniczyli w drugim spotkaniu tegorocznej edycji akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem dzieci słuchały bajki Anny Świrszczyńskiej „Ulica ma cztery rogi” ilustrowanej kartonowymi kukiełkami. Opowieść o przyjaźni słomianej lali i słonia, o umiejętności przebaczania czytała pani Marzena Buczkowska, pracująca w przedszkolu na stanowisku kasjer - referent. Koordynatorem spotkania była Anna Zaciera.

* 28 listopada "Żabki" i "Krasnoludki" (gr. V i VI) bawiły się na Balu Andrzejkowym. Tego dnia czekało na dzieci wiele atrakcji związanych z tradycją andrzejkowych wróżb. Był to wyjątkowy dzień. Dzieci poprzebierały się w stroje przedstawiające magiczne postacie jak i ulubionych bohaterów, którymi mogły się stać choć przez chwilę. Sala zamieniła się w tajemniczą komnatę, w której to z każdego kąta spoglądały różne cienie. Słuchając opowieści cyganki (prowadzącej spotkanie) uczestnicy zabawy poznali stare andrzejkowe tradycje związane z przewidywaniem przyszłości. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści, a następnie przystąpili do radosnej zabawy. Wróżenie przeplatało się z tańcami przy muzyce. Wszyscy chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach.
Spotkanie to dostarczyło dzieciom wiele emocji, radości, pozytywnych wrażeń i było okazją do poznania starych ludowych tradycji.

Przedszkole MiejskiePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages