Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Prawili o pomocy społecznej i wychowawstwie

2014-11-10 09:13:47 (ost. akt: 2014-11-10 13:03:31)
Podpisanie umowy partnerskiej o współpracy

Podpisanie umowy partnerskiej o współpracy

Autor zdjęcia: Arch. Starostwa Powiatowego

W sali sesyjnej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się Międzynarodowa Konferencja Pedagogiczna.

Oficjalnego otwarcia konferencji oraz powitania gości dokonała starosta Ewa Dembek.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Konsul Peter Utsch z Konsulatu Generalnego Republiki Niemiec w Gdańsku, burmistrz Józef Blank, przedstawiciele gminnych, miejskich i powiatowych placówek pomocy społecznej, kierownicy jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego, dyrektorzy szkół z terenu powiatu i pedagodzy szkolni.

Przedstawicielami firmy Wellenbrecher e.V. byli: Joachim Glörfeld, Michael Karkuth, Gerwin Karafiol, Ewa Tarnarzewska.

Wellenbrecher e.V. jest firmą zajmującą się szeroko pojętą pedagogiką. Od 11 lat działa na terenie Polski realizując indywidualne projekty pedagogiczne. Oferta firmy skierowana jest do dzieci i młodzieży, która w szczególny sposób potrzebuje wsparcia w procesach opiekuńczo-wychowawczych.

Koordynator firmy - Gerwin Karafiol omówił strukturę organizacyjną firmy oraz zasady jej działania skupiając się na indywidualnej pracy opiekuna z wychowankiem. Natomiast koordynator - Ewa Tarnarzewska przedstawiła rozwój firmy Wellenbrecher e.V. na terenie Polski i jego poszczególne etapy na przestrzeni lat 2003-2014.

Przedstawiciele polskich placówek pomocy społecznej Urszula Łydzińska z Powiatowego Centrum Pomocy Społecznej oraz Pani Krystyna Orzeł z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej omówiły tematykę wspierania rodziny i system pieczy zastępczej w Polsce oraz jego strukturę organizacyjną.

Długoletnia współpraca pomiędzy niemiecką firmą pedagogiczną Wellenbrecher e.V. z Dortmundu a Powiatem Nowomiejskim została uwieńczona poprzez podpisanie Umowy Partnerskiej o Współpracy.

Główną płaszczyzną współpracy były do tej pory wspólne projekty artystyczne. Współpraca umożliwi obu stronom wzajemne czerpanie z wiedzy i doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą. Konferencja zakończyła się polsko-niemieckim akcentem artystycznym.
Starostwo PowiatowePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages