Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Mile wspominają kolonijne chwile

2014-08-29 14:37:53 (ost. akt: 2014-08-29 12:43:28)
Miło płynął kolonijny czas

Miło płynął kolonijny czas

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim przebywała na letnich koloniach w Lidzbarku Welskim. Teraz wszyscy mile wspominają tygodniowy wypoczynek.

Podczas kolonii odbyły się zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Wiem, że potrafię” oraz warsztaty językowe „Z angielskim w plecaku”. Codziennie dzieci miały mnóstwo atrakcji. Każdy dzień rozpoczynano gimnastyką poranną, a później były bloki zajęć edukacyjnych, sportowych i wycieczki w różne zakątki Welskiego Parku Krajobrazowego.

Wędrowano leśnymi ścieżkami dydaktycznymi, zwiedzano zabytki w Lidzbarku i rejonie. Pływano rowerami wodnymi, były też wycieczki rowerowe i spotkania przy ognisku z kiełbaskami. Wspólne dyskoteki były zaś okazją do poznania dzieci z innych kolonii i nawiązania nowych znajomości.

Słoneczna pogoda umożliwiła codzienne pobyty na plaży miejskiej oraz kąpiele w Jeziorze Lidzbarskim. Było dużo chętnych do skorzystania z jednej z dłuższych wodnych zjeżdżalni w Polsce. Wyjazd finansowo wsparło miasto, a opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie Irena Światkowska i Lucyna Ben Nasr. Grażyna JonowskaPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages