Kolarskie ściganie w Orzyszu i Nidzicy

2014-08-20 00:11:48(ost. akt: 2014-08-20 00:17:39)

Autor zdjęcia: Kacper Danielewski

Kolarskie święto na Warmii i Mazurach rozpoczęło się w piątek w Orzyszu. Zawodnicy wystartowali ze stadionu, który zlokalizowany jest niedaleko plaży nad jeziorem Orzysz. Na kilka minut przed startem zaczęło grzmieć, a gdy zawodnicy czekali na odliczanie do startu rozpadało się na dobre.
Kacper Danielewski i Tadeusz Piątkowski nie wystraszyli się takich warunków i pojechali jak prawdziwi twardziele. Na dystansie FIT liczącym 30 km Kacper przyjechał 4 oraz wygrał swoją kategorie wiekową. Tadeusz natomiast na dystansie GIGA który tego dnia liczył 81 km zameldował się na 6 miejscu oraz stanął na najniższym stopniu podium w kategorii M4.

Po jednodniowej przerwie w nieco większym składzie nasi kolarze wybrali się do Nidzicy by zmierzyć się z nieco trudniejszą trasą niż w Orzyszu. Na szczęście Nidzica przywitała zawodników suchą i słoneczną pogodą. Już na samym początku tempo było wysokie by na pierwszym podjeździe nastąpiła pierwsza selekcja wśród zawodników. Dystans FIT (30km) najszybciej z naszych kolarzy pokonał Kacper, który powtórzył wynik z Orzysza. Agata Patalon wygrała swoją kategorie na dystansie FIT. Tadek Piątkowski na dystansie liczącym 80 km zajął 12 miejsce i 3 w swojej kategorii.

Już w niedziele 24 sierpnia nasi kolarze wybiorą się na V Ogólnopolski wyścig MTB Susz 2014.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: