Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Potyczki Ekologiczne uczniów z Norwida

2014-05-09 12:00:00 (ost. akt: 2014-05-08 11:28:40)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Dnia 16 kwietnia, w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim, w ramach Dnia Ziemi odbyły się Potyczki Ekologiczne.

W przedsięwzięciu tym wzięły udział wszystkie klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego, których reprezentacje (zespoły 4-osobowe) rywalizowały ze sobą aż w 11 konkurencjach. Drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz biologii.

Uczniowie rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt chronionych, segregowali odpady do odpowiednich pojemników, wyjaśniali oznaczenia znaków ekologicznych, rozpoznawali również głosy zwierząt. Drużyny musiały wykazywać się szybkością, sprawnością i współdziałaniem, zwłaszcza w takich konkurencjach jak: golenie kiwi na czas, tratwa, którą stanowił arkusz A3 i to na nim powinna zmieścić się cała drużyna i wytrwać jak najdłużej, kalambury oraz przeciąganie ekologicznej linki.

Uczestnicy potyczek,jak również dopingujący ich koledzy, angażowali się w rywalizację międzyklasową. Jury w składzie: pani Dyrektor Barbara Przeradzka- Martko, nauczycielka biologii pani Paulina Orłowska oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Baranowski - bacznie obserwowali wszystkie konkurencje i sprawiedliwie oceniali uczestników.

Zawody wygrała klasa Ib, która w ostatniej konkurencji wyprzedziła drużynę z Ia. Nagrodą dla zwycięskiej klasy był talon - wybrany dzień wolny od odpowiedzi ustnej i kartkówek; na jego realizację uczniowie mają czas do końca czerwca tego roku. Zwycięzcom gratulujemy!. Potyczki ekologiczne przygotowała klasa IIb o profilu biologiczno - chemicznym z wychowawczynią Justyną Haską.

Elżbieta Szcześniak
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://nowemiasto.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages