Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Uczniowie siedmiu szkół egzaminowani z "Polski Piastów"

2014-04-28 16:02:38 (ost. akt: 2014-04-28 16:17:04)

Autor zdjęcia: Zespół Szkół im. C.K. Norwida

Zespół Szkół. im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim zorganizował Międzyszkolny Konkurs Historyczny "Polska Piastów".

W Zespole Szkół im. C.K. Norwida odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla gimnazjalistów powiatu nowomiejskiego. Rok temu uczniowie ci mogli sprawdzić swoją wiedzę z "Polski królów elekcyjnych", w drugiej zaś edycji wykazali się znajomością historii "Polski Piastów".

W zmaganiach wzięły udział szkoły z Kurzętnika, Nowego Miasta Lubawskiego, Nowego Grodziczna, Mroczna, Jamielnika, Bratiana i Bielic.

W pierwszym etapie rywalizowało kilkudziesięciu młodych uczniów, a do drugiego etapu przeszło 21 osób. W finale najlepsi okazali się Patryk Pawłowski (Nowe Miasto Lubawskie) i Anna Przykłota (Bielice), osiągając najwyższe noty oraz Błażej Winter z gimnazjum w Kurzętniku, który otrzymał jeden punkt mniej od pierwszej dwójki i zajął trzecie miejsce.

Autorami pytań na etap szkolny i powiatowy byli Bartłomiej Bartkowski (koordynator konkursu) oraz Katarzyna Gurgielewicz – nauczyciele historii w "Norwidówce".

W komisji oceniającej prace zasiadali ponadto pani dyrektor Barbara Przeradzka-Martko z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida oraz pani Anna Skoczylas z gimnazjum w Bielicach.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Norwid

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages