Wtorek, 24 maja 2016. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Pożarnicze mistrzostwa województwa dla Nowego Miasta

2013-06-18 22:26:49 (ost. akt: 2013-06-18 22:56:23)
Najlepsze drużyny na podium

Najlepsze drużyny na podium

Autor zdjęcia: Nadesłane

Na obiektach sportowych w Olsztynie i Mrągowie odbyły się XIV Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym. W zmaganiach wzięły udział reprezentacje wszystkich powiatów województwa, jedna mistrzowski tytuł wywalczyło Nowe Miasto Lubawskie.

Program zawodów przewidywał rozegranie czterech konkurencji mistrzostw w czasie trzech dni. W pierwszym dniu zawodnicy spotkali się na stadionie AZS w Olsztynie, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie mistrzostw i pierwsza konkurencja – wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na trzecie piętro wspinalni.


W drugim dniu mistrzostw w Ośrodku Szkolenia KW PSP przeprowadzona została konkurencja biegu na 100 metrów z przeszkodami. W tej konkurencji dwóch nowomiejskich reprezentantów zajęło 2 i 3 miejsce. 
W trzecim dniu zawody rozegrano na stadionie miejskim w Mrągowie, gdzie odbyły się starty do sztafety pożarniczej 4x100 metrów z przeszkodami oraz (chyba najbardziej emocjonujące) starty do ćwiczeń bojowych.


Warto zaznaczyć, że reprezentacja nowomiejskiej KP PSP broniła tytułu mistrza województwa zdobytego w roku ubiegłym.
 Reprezentacja KP PSP wygrała punktowo trzy pierwsze konkurencje, zaś w ćwiczeniu bojowym zajęła 2 miejsce. W klasyfikacji generalnej dało to ekipie pierwsze miejsce i tytuł mistrza województwa w sporcie pożarniczym.


Po zakończeniu startów nastąpiło podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród indywidualnych i drużynowych dla najlepszych zespołów Team strażacki z nowomiejskiej komendy to: Mirosław Ochlak– kierownik drużyny, oraz  Patryk Januszewski, Marcin Szreiber, Przemysław Kierzenkowski, Patryk Grzechowiak, Leszek Bytner, Marcin Brzezicki, Błażej Plitt, Adrian Urbański, Sławomir Górzewski, Marek Panek.

Dalsze miejsca zajęły: KP PSP w Iławie, KP PSP w Ostródzie, KP PSP w Bartoszycach, Mrągowie, Węgorzewie, Giżycku, Nidzicy, Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie, Gołdapi, KM PSP w Olsztynie, Olecku, Piszu, Ełku, Działdowie, Elblągu, Braniewie i Kętrzynie.


Udanym występem reprezentacja znad Drwęcy pokazała, że naprawdę jest dobrze przygotowana do mistrzostw, a tytuły wicemistrza i mistrza uzyskane w latach ubiegłych nie były zdobyte przypadkowo.


Za udzielona bezinteresowną pomoc w przygotowaniu do mistrzostw, która miała wpływ na osiągnięte rezultaty chcielibyśmy podziękować dyrektorowi MOSiR w Nowym Mieście lub., dyrektorowi Gimnazjum w Nowym Mieście Lub., komendantowi powiatowemu PSP w Brodnicy oraz jednostce OSP w Targowisku.  
 
 
 

asp. sztab. Michał Błaszkowski
  
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wielbicielka #1119131 | 83.8.*.* 19 cze 2013 21:45

  Leszek jest jak wino. Czym starszy tym lepszy ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. MDP #1118623 | 82.160.*.* 19 cze 2013 14:15

  Serdeczne gratulacje dla mistrzów od Ostaszewa!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. KURZĘTNICZANIN #1118087 | 83.24.*.* 19 cze 2013 00:14

  GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages