Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Było rodzinnie, radośnie i tradycyjnie

2013-06-13 13:33:09 (ost. akt: 2013-06-13 13:32:32)
Licznie zgromadzona publiczność oglądała występy

Licznie zgromadzona publiczność oglądała występy

Autor zdjęcia: Kasia Ochocka

W sobotnie, słoneczne popołudnie 8 czerwca 2013 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny festyn rodzinny, który został zorganizowany w ramach XV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Świętu szkoły towarzyszyło hasło „Rodzina a przekaz wartości i tradycji” oraz myśl Janusza Korczaka „Razem łatwiej, radośniej, mądrzej i bezpieczniej”

Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta pan Józef Blank oraz Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski.

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. Nauczyciele wystawili przedstawienie „Lekcja języka polskiego”, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas zerowych oraz uczniowie klasy III b, trio „Stokrotki”. Ciekawym punktem programu był cyrk z klasy III a i przedstawienie klasy II a i II b.

Gościnnie wystąpiła „Bagatelka” i dziewczęta z gimnazjum w układzie tanecznym. Widzowie mogli podziwiać popisy na różne instrumenty uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Gwiazdą festynu była Miejska Orkiestra Dęta z Brodnicy z kapelmistrzem panem Kazimierzem Wieczorkowskim, który jest również nauczycielem w nowomiejskiej szkole muzycznej. Brodnicki zespół koncertuje w kraju i za granicą, zdobył wiele prestiżowych nagród. Festynowej publiczności zaprezentował muzykę rozrywkową.

Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, którym oprócz części artystycznej zaoferowano kawiarenkę z domowymi wypiekami, goframi, napojami i lodami oraz małą gastronomię z grochówką, kiełbaskami z grilla, wędzonym indykiem, kluskami ziemniaczanymi, frytkami, surówkami.

Najmłodsi mogli skorzystać z przeróżnych propozycji. Do ich dyspozycji były: koparki, podnośnik, wóz strażacki, samochód straży miejskiej, skutery, rowery, motocykle, zjeżdżalnia, trampolina. Uczestnicy festynu mogli odbyć jazdę samochodem na wesoło, przejażdżkę bryczką, jazdę na kucyku, robić duże bańki mydlane, poddać swoją twarz festynowemu makijażowi, wykonywać sztuczne rany, uczestniczyć w doświadczeniach z wodą oraz wziąć udział w zabawie z nagrodami pt. „Rzucanka w pytanka”.

Równocześnie na kompleksie sportowym „Orlik 2012” odbywały się mecze piłki nożnej, a w hali sportowej rzucanka siatkarska. W zabawach sportowych uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Liczba uczestników, wspaniała atmosfera, miła zabawa, wspólne biesiadowanie świadczą o tym, że festyn dostarczył niezapomnianych wrażeń i doznań. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskiego. Do zobaczenia na kolejnym festynie za rok.

Patronat honorowy objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, natomiast patronat medialny Gazeta Nowomiejska.

Mirosława Nowakowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages