środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Wiedz więcej o "ustawie śmieciowej" dzięki Urzędowi Miasta

2013-05-09 11:25:19 (ost. akt: 2013-05-10 10:08:19)
Screen strony Urzędu Miasta, na której (na dole strony) można znaleźć opisany obok film

Screen strony Urzędu Miasta, na której (na dole strony) można znaleźć opisany obok film

Autor zdjęcia: Archiwum

Urząd Miasta stara się zrobić wiele, by wytłumaczyć mieszkańcom Nowego Miasta Lubawskie zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi, jakie nastąpią 1 lipca 2013 roku. Poniżej zamieszczamy link do pomocnego w tej dziedzinie filmu i kilka słów wyjaśniających niektóre aspekty "ustawy śmieciowej".

Burmistrz Józef Blank udostępnił biuro w Urzędzie Miasta, w którym można złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące "ustawy śmieciowej". Biuro to mieści się w pokoju nr 7 na parterze Urzędu Miejskiego.

W imieniu mieszkańców należących do Spółdzielni Mieszkaniowych lub Wspólnot Mieszkaniowych deklarację składa organ reprezentujący te jednostki.

W Lipowcu niebawem powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych gdzie będzie można oddać bezpłatnie m.in. sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, jak również odpady budowlane i rozbiórkowe, chemikalia oraz zużyte opony.

Odpady wielkogabarytowe będą również odbierane z posesji nie rzadziej niż raz w roku przez firmę, która będzie świadczyła usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Nowego Miasta.

Na terenie Nowego Miasta Lubawskiego pozostają tzw. gniazda do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy będą mogli odpady selektywne umieszczać w ogólnie dostępnych pojemnikach.


Nowy system odpadowy to przede wszystkim:

- czystsze miasto
- jednolity sposób naliczania opłaty
- mniej "dzikich" wysypisk śmieci
- więcej odzyskanych surowców wtórnych
- niższe opłaty dla segregujących odpady
- odbiór wszystkich śmieci za jedną stawkę niezależnie ile ich wyprodukujemy
- brak konieczności zawierania przez mieszkańców i podmioty gospodarcze samodzielnych umów z firmą świadcząca usługi w zakresie odbioru odpadów komunalnych

Rozwiązania wprowadzone w ustawie mają przede wszystkim na celu ograniczenie wywozu odpadów w sposób niekontrolowany- np do lasów, nad zbiorniki wodne.

Urząd Miasta/kajoo

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages