Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Ponad tysiąc osób dmuchało w balonik, tylko jedna była nietrzeźwa

2013-04-04 10:40:27 (ost. akt: 2013-04-04 11:07:12)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP Nowe Miasto

Wczoraj (3 kwietnia) policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego zbadali trzeźwość 1046 kierowców. Rano funkcjonariusze ustawili się na każdym z czterech zjazdów z ronda, więc nikt nie umknął badaniu.

Celem akcji "Alkohol i narkotyki" było przeprowadzenie jak największej liczby kontroli i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Skontrolowano ponad tysiąc osób. Wśród nich znalazł się tylko jeden nietrzeźwy rowerzysta. 52-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto Lubawskie miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Prowadzenie pojazdu pod wpływem powoduje:
— rozproszenie uwagi,
— zmniejszoną zdolność rozpoznawania sytuacji,
— zaburzoną ostrość widzenia,
— niewłaściwą ocenę odległości,
— upośledzoną koordynację wzrokowo-ruchową,
— błędną ocenę własnych możliwości,
— obniżenie koncentracji.
Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców
— Ważnym celem prowadzenia wczorajszej akcji jest wyrobienie przeświadczenia wśród użytkowników dróg o intensywności działań policyjnych, a także nieuchronność odpowiedzialności za zachowania sprzeczne z prawem — informuje sierż. Ludmiła Mroczkowska.

KPP Nowe Miasto/kajoo


Policjanci badali wczoraj trzeźwość kierowców
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (26) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policja działa nielegalnie ? #1065422 | 46.204.*.* 24 kwi 2013 21:32

  Niedawno sąd w Sierpcu orzekł, że 102 mierniki prędkości "Iskra", które zostały zakupione przez polską policję wraz z samochodami Alfa Romeo, znalazły się w użytku z ominięciem przepisów. To jednak nie koniec czarnych chmur nad drogówką. Dwie trzecie policyjnych "suszarek" w ogóle nie powinno trafić w ręce funkcjonariuszy; są niezgodne z prawem - donosi Informacyjna Agencja Radiowa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. policyjne radary nielegalne ? #1064465 | 46.205.*.* 23 kwi 2013 23:56

  Prawie dwa tysiące ręcznych radarowych mierników prędkości, czyli dwie trzecie wszystkich policyjnych "suszarek", jest używanych niezgodnie z polskim prawem. Regulujące tę materię rozporządzenie ministra gospodarki z 2007 roku mówi, że "konstrukcja i wykonanie przyrządów powinny zapewniać identyfikację pojazdu, którego prędkość jest kontrolowana". Tymczasem w przypadku pomiaru prędkości dwu i więcej pojazdów poruszających się obok siebie żadne z tych urządzeń nie jest w stanie pokazać, który pojazd zmierzyło

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. kogo trafił komendant olszyńskiej policji ? #1061162 | 37.31.*.* 20 kwi 2013 10:21

  Andrzej Góźdź, szef olsztyńskiej policji, w czasie polowania zamiast dzika trafił... No właśnie, co trafił albo kogo? To zdarzyło się pod Jezioranami, gdzie komendant poluje. Ale że sprawa nie jest wesoła długo nie ujrzała światła dziennego. Nam komendant opowiedział o polowaniu ze szczegółami. - To było o zmierzchu, gdy z kukurydzy na łąkę wyszło kilka dzików - mówi Andrzej Góźdź. - Po oddaniu strzału poszedłem obejrzeć to miejsce. Trafionego dzika nie było. Zamiast dzika, 200 metrów od miejsca, w które celował, znalazł inną ofiarę. Przekonuje, że strzał do dzika odbił się rykoszetem. To był dopiero początek problemów komendanta. Bo po pierwsze, informacji o feralnym strzale nie wpisał do tzw. książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu. A po drugie, zaczęły się sugestie, że wbrew regulaminowi polowań strzelił, gdy cel nie został przez niego dostatecznie rozpoznany, a więc nie miał pewności, do czego strzela. A to nawet sprawa dla prokuratury. Gdyby doszło do procesu i wyroku skazany automatycznie przestałaby być myśliwym. Sprawę polowania bada już Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zenek #1048405 | 77.87.*.* 8 kwi 2013 22:38

  Wystarczyło tak jak tu ktoś pisał aby z dziesięć osób poprosiło o badanie krwi i po akcji policja z paraliżowana . Tylko ludziom się spieszy więc każdy dmucha .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kierowca. #1046552 | 82.160.*.* 7 kwi 2013 13:40

  I znowu ci co mają CB dowiedzieli się i skręcili w boczne uliczki! Trudno było się domyślić i tam postawić choćby jeden patrol... a co do korków to wszyscy przejeżdżający przez nasze miasto powinni sie juz przyzwyczaić, że policja nie jest od tego by pomagać kierowcom. Nie znaczy to wcale, że jestem za tym żeby pijacy jeździli po drogach tylko o metody i znajomą propagandę sukcesu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (26)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages