Piątek, 4 września 2015. Imieniny Dalii, Idy, Rocha

Będą nosić odblaski — będą czuć się bezpieczniej

2012-09-12 14:44:13 (ost. akt: 2012-09-12 14:57:35)

Autor: KPP Nowe Miasto

Na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim dzieci z klas pierwszych i zerówek spotkały się z sierż. Ludmiłą Mroczkowską i mł. asp. Arturem Rulewskim z nowomiejskiej policji.

Ta mini impreza miała na celu propagowanie przepisów ruchu drogowego wśród dzieci oraz promowanie "mody" na noszenie odblasków z akcją "Bądź widoczny – bądź bezpieczny".


— Przypomnieliśmy dzieciom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych do czasu ukończenia przez nie 15- go roku życia. Należy pamiętać, że noszenie "odblasków" to gwarancja poprawy naszego bezpieczeństwa — mówił sierż. Ludmiła Mroczkowska.


Wszyscy uczestnicy imprezy, a było ich aż 196, otrzymali od Ryszarda Krzemieniewskiego, pracownika MOSiR-u najróżniejsze odblaskowe gadżety, a także lizaki w kształcie znaków drogowych. Każdy dostał również kolorowanki i książeczki z przepisami ruchu drogowego. kajoo


Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 4 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. ... #814241 | 109.243.*.* 15 wrz 2012 08:28

  bardzo profesjonalnie przeprowadzone spotkanie. Dzieciaki niezmiernie zadowolone :) i wyedukowane, Brawo

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wrd #812421 | 46.112.*.* 13 wrz 2012 14:20

  Sprawa niezmiernie ważna! Obawiam się, że brak elementów odblaskowych na ubiorze, w przypadku zaistnienia wypadku z udziałem nie tylko dziecka ale i dorosłego, może skutkować nawet obniżką odszkodowania. Ubezpieczyciel może potraktować takie zaniedbanie jako tzw. udział własny w zależności od okoliczności danego zdarzenia. Chodzi mi w szczególności o czas (widoczność) i miejsce (teren zabudowany/niezabudowany ) spowodowania wypadku, w którym poszkodowanym jest pieszy.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages