Gra w szachy uczy dyscypliny, cierpliwości, jest także alternatywą dla gier komputerowych

2024-02-25 15:57:04(ost. akt: 2024-02-25 16:04:32)
Na chwilę po dekoracji najmłodszych zawodników...

Autor zdjęcia: Nadesłane

W nowomiejskiej „Trójce” zorganizowano Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Pomysłodawcą turnieju i jednocześnie koordynatorem jest Justyna Neumann, nauczycielka tej królewskiej gry w szkole
Zawody szachowe uczą współzawodnictwa, współpracy i sportowej rywalizacji. Jest to to przede wszystkim świetny sposób na nauczenie dzieci, nie tylko podstaw strategii, ale także strategicznego myślenia i pracy zespołowej. Ponadto mogą również pomóc rozwinąć umiejętności społeczne, takie jak cierpliwość, wytrwałość i dyscyplina. Konkursy szachowe to nie tylko świetny sposób na naukę gry w szachy, ale także rozwijanie umiejętności w innych dziedzinach, takich jak matematyka i nauki ścisłe. Gra w szachy to dobra alternatywa dla gier komputerowych.
W naszej szkole odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Impreza ta już na stałe wpisała się do kalendarza szkolnych imprez, a jej pomysłodawcą i koordynatorem jest Justyna Neumann, nauczycielka tej królewskiej gry w naszej szkole — mówi Ewelina Niścigorska – Bojarska, dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Filomatów Nowomiejskich.
Do turniejowej rywalizacji przystąpiło 31 uczniów, z czego 20 wystąpiło w kategorii klas I-III, a 11 w kategorii klas IV-VII. Nad sprawnym przebiegiem mistrzostw czuwał doświadczony instruktor i utytułowany szachista Feliks Stachewicz.
Zwycięzcą zawodów w kategorii klas I-III został Tomasz Szwaracki, drugi był Maksymilian Zdrojewski, a trzeci Tomasz Jeżewski. W kategorii klas IV-VII na pierwszym miejscu uplasował się Ksawery Szwaracki, na drugim Szymon Uniatowski, a trzecie miejsce na podium zajął Franciszek Kasprowicz. Wszyscy pozostali uczestnicy zajęli zaszczytne IV miejsca. Zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. red