Strażacka młodzieżówka przy tenisowych stołach w Gwiździnach

2024-02-06 13:47:56(ost. akt: 2024-02-06 14:08:51)
Ekipa z Jamielnika z organizatorem turnieju

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gwiździnach rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy wiejskiej Nowe Miasto. Na zawody przybyło prawie 40 graczy.
Zawody zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Gwiździnach. Zostały otwarte przez Dariusza Waruszewskiego, prezesa jednostki.
— W zmaganiach wystartowało 39 zawodników. Turniej został podzielony na dwie kategorie i przeprowadzono go systemem rosyjskim do 2 przegranych z finałem zamkniętym. Po dwóch pierwszych przegranych zawodnicy rywalizowali o poszczególne miejsca. Każdy z zawodników rozegrał kilka zaciętych pojedynków — informuje Szymon Sargalski, prowadzący zawody.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodszej został Filip Sargalski MDP (Gwiździny), który pokonał Jacka Marszelewskiego MDP (Tylice). Pudło uzupełniła Maja Górtatowska MDP (Gwiździny).
W kategorii starszej triumfował Bartosz Górtatowski MDP (Gwiździny). W finale wygrał on z Adamem Wiśniewskim MDP (Gwiździny), który zajął drugie miejsce. Podium uzupełnił Kuba Wiśniewski MDP (Gwiździny).

Na zakończeniu obecny był Tomasz Waruszewski, wójt nowomiejskiej gminy, który wręczył pamiątkowe statuetki oraz nagrody najlepszym zawodnikom.
Statuetka dla najmłodszej zawodniczki przypadła Mai Górtatowskiej MDP (Gwiździny) która urodziła się w 2013 roku.
Gratuluje sukcesu organizacyjnego moim kolegom z OSP Gwiździny i życzę dalszych tak pozytywnych inicjatyw – powiedział Szymon Sargalski, trener Akademii Tenisa Stołowego w Gwiździnach.