Udany weekend lekkoatletów Nowomiejskiego Klubu Sportowego

2024-01-17 11:21:59(ost. akt: 2024-01-17 11:28:53)
Pierwsze miejsce wywalczył Maksymilian Szkutnik w biegu na 60 metrów

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dwa minione weekendowe dni nowomiejscy lekkoatleci spędzili bardzo pracowicie, gdyż wystartowali na Ogólnopolskim Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Toruniu, gdzie padło wiele rekordów życiowych. Następnie rywalizowali na zawodach w Grudziądzu.
Młodziczka Michalina Mówińska w Toruniu wygrała konkurs skoku wzwyż w swojej kategorii wiekowej, pokonując poprzeczkę na wysokości 150 centymetrów.
Zawodnicy oraz trenerzy wrócili do domów w późnych godzinach wieczornych, natomiast następnego dnia wyruszyli do Grudziądza na Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne, gdzie nowomiejska ekipa przystąpiła do kolejnych zawodów godnie reprezentując swój klub.
Zawodnicy Nowomiejskiego Klubu Sportowego w Halowych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Grudziądzu odnotowali następujące rezultaty: Michalina Mówińska, w skoku wzwyż (kategoria młodzików) uzyskała wynik 148 centymetrów i zdobyła pierwsze miejsce, również pierwszą lokatę wywalczył Maksymilian Szkutnik w biegu na 60 metrów (kategoria młodzików) z rezultatem 7.79 s. Drugie miejsce uzyskał Patryk Domżalski w konkurencji pchnięcia kulą o ciężarze 5 kg (kategoria junior młodszy). Jego wynik to wynik 11.09 cm. Trzeci był Jakub Jaroszewski startujący w pchnięcie 5-kilogramową kulą (kategoria młodzików). Wynik zawodnika to 9.13 cm. Trzecia lokatę wywalczyła Julia Gurzyńska, która startowała w biegu na 60 metrów (kategoria juniorów młodszych). Uzyskała wynik 8.37s.
Zarząd Nowomiejskiego Klubu Sportowego, za pośrednictwem gazety, gratuluje lekkoatletom, którzy dzień po dniu startowali w zawodach zdobywając szereg medali oraz bijąc swoje rekordy życiowe. Wiemy, że rok 2024 nowomiejscy lekkoatleci rozpoczęli bardzo aktywnie, wypada więc życzyć im powodzenia w kolejnych startach. ul